W paru słowach o nas

Assertis specjalizuje się w dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań do internetowej sprzedaży biletów na rynku Wielkiej Brytanii.

Firma została założona w 2000 roku przez Alistaira Leesa oraz Marka Harrisa którzy wcześniej pracowali w AXA PPP healthcare. Aż do roku 2007 Assertis zajmował się tworzeniem stron internetowych i oprogramowania dla szerokiego grona klientów. W 2007 roku firma zaczęła swój pierwszy projekt dla branży kolejowej. Był to system do internetowej sprzedaży biletów dla nowego operatora kolejowego Wrexham & Shropshire. Projekt wystartował bez opóźnień i w ustalonym budżecie w kwietniu 2008 roku. Zostął również entuzjastycznie przyjęty przez pasażerów, przynosząc aż jedną trzecią dochodów ze wszystkich sprzedanych biletów.

Kontrakt z Chiltern Railways pojawił się wkrótce potem. W 2009 roku firma zyskała kapitał od małej grupy prywatnych inwestorów by stworzyć własną platformę B2C - MyTrainTicket.co.uk, która wystartowała w partnerstwie z Airmiles (obecnie Avios) w 2010 roku.

Kolejny sukces nastąpił w 2011 roku gdy Assertis podpisał kontrakt z Northern Rail. Pozwoliło to firmie wejść z nowymi projektami na rynek B2B i utorowało dostęp do kolejnych kontraktów w 2014 roku.

W 2013 roku Assertis sprzedał swoją platformę MyTrainTicket.co.uk, nadal jednak działa na rynku B2C poprzez marki TravelSupermarket.com oraz TrainGenius.com.

Obecnie firma zarządzana jest przez dwóch dyrektorów - Alistair’a Lees oraz Barry’ego Shaw którzy łącznie posiadają 50% udziałów firmy. Assertis posiada także 50% udziałów w firmie On Track Retail Ltd.